Třetinu života prospíme, tudíž na posteli strávíme poměrně dost času. Výběr tohoto nábytku mnohdy odsouváme na zadní kolej a soustředíme se jiné zařizovací prvky, které jsou tak nějak více vidět. Přitom právě postel, respektivě její obsah, hraje z pohledu zdraví důležitou roli. Nákup matrace není radno podcenit.

Jaké jsou požadavky na moderní matraci?

Preference každého z nás se liší, nicméně správná matrace by měla vždy splňovat alespoň pár základních funkcí.

  • Musí poskytovat oporu našemu tělu a dokonale se mu přizpůsobit.
  • Nesmí nikde tlačit.
  • Měly by poskytovat ideální teplotní komfort v jakékoliv roční době.
  • Musí být prodyšná a odvádět lidský pot.
  • Nesmí se v ní hromadit a rozmnožovat roztoči či další mikroorganismy a tvořit plísně.

Vlastností není rozhodně málo, plus je k nim potřeba přidat individuální požadavky na materiál, rozměry, tvrdost, cenu apod.

Jakou matraci vybrat?

Pořídit lze různé modely, např. matrace z paměťové pěny, studené či PUR pěny, latexu, pružinové varianty i jejich vzájemné kombinace. Pakliže chcete pro sebe a rodinu to nejlepší, latexové matrace naprosto splní vaše očekávání a zajistí vám zdravý, klidný a dokonalý spánek. Latexová pěna se pyšní řadou výjimečných rysů a v rámci matrací lze pořídit výrobky z kombinace přírodního a umělého latexu nebo z čistě 100% přírodního latexu. Druhý zmíněný materiál vlastnosti latexových matrací povyšuje na vyšší level. V takovém případě se jedná o TOP produkty nabízející plnohodnotnou regeneraci organismu, ať už po fyzické, tak psychické stránce.

I vy uvažujete o pořízení latexové matrace, ale ještě váháte, zda bude tento materiál pro vás tou správnou volbou? Rozšiřte si obzory díky naší stránce a zjistěte si informace, které vás upevní ve vašem rozhodování. Víme, že nákup matrace chce svůj čas a nevyplatí se nic uspěchat. Proto zde najdete vše, co potřebujete o latexových matrací vědět a třeba se dozvíte i něco zajímavého. Stačí si přečíst další články.