V rámci sortimentu latexových matrací lze narazit na různé druhy lišící se způsobem výroby, resp. složením jednotlivých částí výrobku. Druh od druhu se liší, s cílem nalézt kombinaci s určitými vlastnostmi uspokojující různé potřeby uživatelů.

Tyto matrace pak mohou obsahovat:

  • Standardní latex – druh matrace, ve kterém na nachází syntetický a přírodní latex s vyšším podílem toho syntetického.
  • Talalay latex – směs syntetického a přírodního latexu, přičemž v matraci se nachází pěna s vyšším podílem latexu přírodního.
  • 100% přírodní latex – nejvyšší kvalita, kde je matrace tvořena pouze 100% čistě přírodním latexem a složení je tedy přírodní.

Podívejte se pro představu na některé modely matrací, k jejichž výrobě byl využit 100% přírodní latex

Latexová matrace Ergonomic Latex s maximální nosností až 150 kg a 6 cm vrstvou 100%  latexu o hustotě 65kg/m3 – nejlepší materiál na trhu! Druhou ložnou plochu tvoří vysoce pružná pěna EuroFoam®
Matrace Xena, která je z obou stran tvořena 6-ti cm vrstvou 100 % přírodního latexu. Jádro tvoří speciální materiál BIOTEX a kokosová vlákna.
Matrace LATEX AIR COMFORT s 3 zónovoou 100% latexovou pěnou o hustotě 65 kg/m3. Na druhé ložné ploše se nachází plně flexibilní pěna RG 25 kg/m3 .

Výška matrace

Matrace jsou k dostání v různých výškách. Čím jsou vyšší, tím jsou kvalitnější. Jsou obecně nejlepší volbou pro lidi s vyšší tělesnou hmotností. Ty latexové ve většině případů vyšší jsou. Výška se pohybuje od 20 cm do cca 26 cm. Samozřejmě záleží na individuálních preferencích a rovněž výšce postele. Pro jednoduché vstávání z postele by měl tento rozměr činit v rozmezí 45 – 50 cm, což je standardem.

  • okolo 17 cm – pro dospělé osoby s váhou do 100 kg
  • nad 22 cm – min. výška pro lidi s vyšší hmotností, nad 100 kg
  • pod 17 cm – pro dospělé jedince s lehkou váhou, také jako matrace pro děti.

Jak už však bylo řečeno, vyšší matrace poskytují lepší ortopedické vlastnosti a déle vydrží. Latexové matrace se pod takovou kategorii jednoznačně řadí.

Počet zón

V rámci modelů matrací nerozlišujeme jen složení materiálu a výšku jádra, ale také počet anatomických zón. Existují varianty s 3-zónovým, 5-zónovým či se 7 zónovým jádrem a ty se liší rovněž tvrdostí. Zcela dostačující jsou 3 zóny. Ale pozor! Latexové matrace mají obecně takové vlastnosti, že se v každém místě tlaku přizpůsobí dokonale tělu, aniž by byl ovlivněn i okolní prostor.

3-zónová latexová matracce SIMONA LATEX poskytuje ideální ortopedické vlastnosti.

Hustota

Latexové pěny mají rovněž různou hustotu. Většinou se pohybuje kolem hodnoty 60 kg/m3. Pevnější povrch nabízí pěny s vyšší hustotou, stejně tak s tímto údajem souběžně souvisí lepší ortopedické vlastnosti i delší životnost. Lepší optimum představuje 65 kg/m3. 100% přírodní matrace pořídíte i s hustotou latexu 70 –  90kg / m3.

Latexová matrace MEDEO LATEX, která obsahuje 100% přírodní latexovou pěnu o nejlepší hustotě 65 kg/m3