Odkud pochází a jak se zpracovává latex, který se používá na výrobu matrací?

Pro výrobu latexových matrací se využívá přírodní materiál, konkrétně kaučuk, jehož zdrojem je především strom Hevea Brasilinesis. Pochází z Jižní Ameriky, odtud se pak rozšířil do dalších zemí a dnes roste například na Malajském poloostrově a v některých státem Afriky. Nejvíce kaučukovníkových plantáží se dnes nachází v Malajsii, Thajsku a Indonésii.

Plantáže s kaučukovníky, odkud se latex získává.

Zpracování latexu

Přírodní latex je vlastně bílá tekutina, která vytéká z kúry stromů, když dojde k poškození kmene. V kaučukovnících se tedy vytvoří síť kanálků, odkud se pak kaučuková míza odvádí čepováním. Za rok se z jednoho stromu získá kolem 2-3 kg kaučuku. Tato tekutina se dále zpracovává a kombinuje s latexem syntetickým, aby materiál získal jedinečné vlastnosti a dlouhou stálost, jež je obdivuhodná.

Latex v surovém stavu vypadá takto. Poté se z něj vyrábí latexová pěna.

Absolutní novinkou a materiálem budoucnosti je zcela 100% přírodní latex. Jedná se o jediný latex na světe s nulovou uhlíkovou stopou (CO2 neutrální). Získává se z kaučukovníků rostoucí v Guatemale a zpracovává se revoluční metodou vulkanizace za pomocí radiofrekvence.

Latex v matracích

Z latexu se v současné době vyrábí nespočet věcí, např. pneumatiky, hadice, těsnění, gumové rukavice, nafukovací balónky, pánská ochrana a další. Možná by vás ani nenapadlo, že je skvělým materiálem pro matrace. A to nejen ledajaké. Latexová pěna je opravdu jedinečná a poskytuje oproti jiným matracím až neuvěřitelnou životnost, která se pohybuje dokonce 20 let.

Do matrací se používá latexová pěna různých tuhostí, jež obsahuje kombinaci přírodního a syntetického latexu v různém poměru za použití nejmodernější metody odlévání latexu do forem. To zajišťuje stejné vlastnosti latexové matrace na celé ploše. Naprostou špičkou je pak 100% přírodní latex. Matrace z něj vyrobené uspokojí ty nejnáročnější uživatele.

Podívejte se na nabídku 100% latexových matrací té nejvyšší kvality >

Latexová matrace JANA ze 100% latexu, který se nachází na obou ležících plochách. Jádro je vyrobené z tvrdé studené pěny.

Latexová matrace Xena patří mezi nejlepší matrace. Po obou ložných plochách se nachází 6 cm 100 % přírodní latexová pěna, jádro je tvořeno z kokosových vláken a mezi pěnou a vlákny se ještě nachází speciální materiál BIOTEX na tvrdé vzdušné jádro.

Kombinace latexu s dalšími pěnami

Na trhu naleznete také matrace, u kterých je latex kombinován s jinými druhy materiálů, např. studenou pěnou, pružinami, paměťovou pěnou, PUR pěnou apod. Proč? Aby se maximálně využili vlastnosti daných materiálů a vznikly tak výrobky, jež splní očekávání každého z nás. Zejména matrace ze studené pěny a latexu se řadí mezi velice oblíbené. Dnes zaručeně pořídíte matraci, která vám bude přesně vyhovovat.

Podívejte se na kompletní nabídku matrací, jež uspokojí přesně vaše potřeby

Latexová matřrace ERGONOMIC LATEX MAXI obsahuje kromě jedné ložné plochy ze 100% přírodní latexové pěny také vrstvu 18 cm vysoce pružné pěny EuroFoam®

Latexová matrace MEDEO LATEX, která obsahuje 100% přírodní latex je dále tvořena dvěma vrstvami studené pěny. Uprostřed se nachází 4 cm vysoká plně flexibilní studená pěna RG o hustotě 45 kg/m3 s tvrdostí H3. Světle oranžová vrstva je 10 cm vysoká plně flexibilní studená pěna RG o hustotě 38 kg/m3 s tvrdostí H2